hodowla samoyed, hodowla samojed, szczeniaki samojed, szczeniaki samoyed, alaskan malamute hodowla, alaskan malamute szczeniaki

Profilaktyka

ZDROWIE I PROFILAKTYKA

Jeśli będziemy odpowiednio dbać o naszego malamuta i odpowiednio go karmić u weterynarza powinniśmy w zasadzie bywać tylko przy okazji corocznych szczepień. 

szczepienia
Psa pierwszy raz należy szczepić przeciw wściekliźnie w wieku ok. 3-4 miesięcy ale można wcześniej. I potem powtarzać to szczepienie co roku. Sczepienia przeciw chorobom zakaźnym również należy powtarzać co roku w wypadku Państwa pieska będzie to data rok od ostatniego szczepienia przeciw chorobom zakaźnym. 

kleszcze i pchły
Nawet jeżeli piesek mieszka w mieście należy co miesiąc podawać mu preparaty na pchły i kleszcze, który chroni go przed chorobami przez nie przenoszonymi. Pamiętajcie ze jedna z najgroźniejszych chorób jest choroba przenoszona przez kleszcze. Jest ona niemal w 100% śmiertelna.!!!!! Preparaty te można zakupić u weterynarza, podaje się ja samemu psu na kark wedle zalecań producenta. Przed kleszczami można już zabezpieczyć 3 miesięcznego szczeniaka. Są to Frontaline, Advantix, Fiprex który my stosujemy, ale dostępne są także inne jego polskie dobre odpowiedniki. Absolutnym hitem jest tabletka podawana raz na 3 miesięo Bravecto , którą nabyć można u weterynarza.

odrobaczanie
Bardzo ważne zwłaszcza jeśli w domu są dzieci. U nas malautek został odrobaczony w wieku 3 i 5 tygodni. Natomiast kolejne odrobaczenia powinno się przeprowadzić w 9 i 12 tygodniu życia. W 4,5,6,9,12 miesiącu życia. A potem odrobaczać raz do roku , najlepiej w marcu (wiosna) i wrześniu (jesień).W szystkie materialy zawarte na tej stronie sa wylaczna wlasnoscia hodowli Arctic Challenge . Do ich kopiowania i publikacji potrzeba jest zgoda autora. 
Copyright (2005-2017) by ARCTIC CHALLENGE KENNEL. All rights reserved