hodowla samoyed, hodowla samojed, szczeniaki samojed, szczeniaki samoyed, alaskan malamute hodowla, alaskan malamute szczeniaki

Zapraszam do kontaktu i rezerwacji szczeniąt z miotów planowanych jesienią i zimą w naszej hodowli 

tel.501 123 939  iv.l@wp.pl

Pies idealny... czy istnieje? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań 

Scenariusz sport

Zaczęło się od tego, że stałeś się właścicielem psa. Nie do końca przemyślałeś rasę. Chciałeś po prostu psa towarzysza. Zacząłeś go szkolić. Spodobała Ci się aktywność z psem. Wkręciłeś się w regularne treningi, egzaminy, sport. Okazuje się, że Twój pies ma pewne ograniczenia do danego sportu, związane z rasą, charakterem. Jesteś ambitny. Kupujesz drugiego psa. Starannie wybierasz rasę, hodowlę, skojarzenie. Wreszcie masz wymarzonego psa do sportu. Trenujecie. Chcesz startować. Pies jednak nie jest idealny. Macie problemy treningowe. Kupujesz następnego psa. Ten na pewno będzie idealny. Takie skojarzenie. Urodzony mistrz świata. Import zza granicy. To na pewno to. Za granicą z pewnością psy są lepsze. Ten spełni Twoje ambicje. Ale nie… Po czasie okazuje się, że nie zostaje mistrzem. Jesteś sfrustrowany? Co dalej?

Scenariusz wystawy

Zaczyna się niewinnie i podobnie jak scenariusz sportowy. Idziesz ze swoim pierwszym psem rasowym na wystawę. Trochę z przypadku, zobaczyć jak to jest. Twój pies wygrywa, dostaje medal, puchar. Zapisujesz go na wszystkie możliwe wystawy. Bywa różnie, czasem przegra, czasem wygra. Zaczynasz ślepo wierzyć, że jest idealny. Złościsz się gdy przegra. „Sędzia kalosz!”. Twój apetyt na puchary rośnie. Kupujesz następnego psa – z tym wygram wszystko! Ale jak to na wystawach: różnie bywa. Więc wpadasz w tę spiralę pogoni za idealnym psem… O doskonałej anatomii, oszałamiającym ruchu, wspaniałym włosie…

 

Scenariusz pies towarzysz

Zawsze marzyłeś o psie. W końcu to marzenie się ziszcza. Czar szybko pryska. Szczeniak wszędzie sika, gryzie buty. Nie tak miała wyglądać ta sielanka z psem. Pies szybko rośnie, na spacerach ciągnie, chce się cały czas bawić, skacze na ludzi. Z zazdrością patrzysz na psa sąsiada, który wydaje się być chodzącym ideałem. Grzecznie idzie przy nodze, wraca na zawołanie.

Myślisz, ten to miał szczęście. Tobie trafił się jakiś krnąbrny egzemplarz.

Pies sam nie stanie się grzeczny. Trzeba go tego nauczyć…

Pies idealny nie istnieje. Może problem leży w Tobie? Może to Ty nie jesteś idealnym

przewodnikiem….?

Warto zrobić rachunek sumienia zanim zanim skreśli się swojego psa, bo nie jest idealny. Zamiast szukać wymówek, poszukać rozwiązań. Zmienić swoje nastawienie, zagłębić się w inne metody treningowe.

Spróbować obiektywnie i z dystansem spojrzeć na swojego psa i na siebie. Rzetelnie przeanalizować jakie są mocne i słabsze strony psa i...nasze.

Zastanowić się dlaczego kiedyś marzyłeś o psie? Chciałeś mieć towarzysza z którym aktywnie będziesz spędzał czas? Cieszyć się wspólnymi treningami, spacerami. Jak jest teraz? Czy chęć wygrywania, utarcia nosa konkurencji na wystawie nie przyćmiła radości bycia z psem?

Opisane sytuacje są oczywiście trochę przekoloryzowane, ale nie nieprawdziwe.

Myślę, że każdy psiarz powinien zrobić sobie taki rachunek sumienia, zanim wpadnie w spiralę pogoni za ideałem...

U nas nie dostaniesz ideału , możemy pomóc wybrać Ci psa który będzie miał predyspozycje dostosowane do Twoich oczekiwań , ale to od Ciebie zależy co będzie dalej! To Ty wychowasz psa na miarę jego i Twoich możliwości ! 

Pomagamy wybrać, doradzamy we wszystkim przez całe życie Twojego pupila ale to Ty mieszkasz z nim na codzień. 

Samoyed to wspaniały towarzysz mający bardzo wszechstronne predyspozycje jednak to od nas zależy które z nich wykorzystamy aby nasze wspólne życie było usłane dywanem kłaków kiedy pies linieje a nie codzinną frustracją.